sobota, 17 sierpnia 2013

Mój pierwszy (oficjalnie mierzony) bieg na 5 km!

Wczoraj wreszcie wzięłam udział w Parkrun w Gdańsku ! :) Wiecie, co to jest?

Parkrun to cykliczne, bezpłatne biegi na 5 km z pomiarem czasu. Sa organizowane  wielu miejscach na świecie, w Polsce m.in. w Gdańsku, Gdyni, Łodzi i Warszawie. Zawsze w soboty o 9.00. Fajne jest to, że rejestracja odbywa się tylko raz poprzez strone internetową, z której drukuje się indywidualny kod kreskowy uczestnika i z tym kodem można wziąć udział w tych biegach na całym świecie.

Od jakiegoś czasu miałąm ochotę sprawdzic się w takim biegu. Wiadomo, że nie jest to impreza tej rangi co jakiś wielki uliczny bieg po mieście (np. Bieg św. Dominika na rozpoczęcie Jarmarku w Gdańsku), ale nie jest to też takie sobie amatorskie, samotne truchtanie po lesie. W Gdańsku bieg odbywa się w nadmorskim parku, biegnie się dwa razy pętlę po 2,5 km. To, że biegnie się dwa razy te samą trasę też jest fajne, bo po przebiegnięciu pierwszej pętli na wolontariusze, którzy mierzą czasy bija brawo i dopingują - to takie sympatyczne! (Mi jeszcze kibicował małżon i 8-miesięczny Dżemik:)

Tak jak przypuszczałam, jak człowiek biegnie w kupie, to i wynik mu sie poprawia, bo jest  jednak taka niewielka presja, by nie przybiec na końcu :) No i to się udało - byłam 15 od końca;))))

Ale najważniejsze dla mnie jest to, że:

1. nie stchórzyłam i pobiegłam
2. poprawiłam swój wynik - normalnie zawsze biegłam 5 km w mniej więcej 32 minuty, a tu proszę: 28,33 !!!!!!
3. wciągnęłam się i na pewno będę biegać w tym parkrunie jeszcze nie raz :)

Ludzie, którzy biorą w tym udział, to w większości starzy wyjadacze - widać, że się znają, gadają o przebytych biegach, jakimś ostatnim maratonie... Przy nich ja to mały pikuś. NA RAZIE  :)))

PS. Zdjęcia z Parkrunu jeszcze nie mam, jak będą opublikowan na ich stronie, to na pewno sobie jedno podlinkuję, albo "świsnę" i tu opublikuję :)

A na razie moje wczorajsze, letnie paznokcie:

6 komentarzy:

 1. Spoko życzę Tobie i sobie żebyśmy też byly "starymi wyjadaczami" :) dziekuję za informację może też w sobotę dolacze w Poznaniu do Parkrun;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj, byłoby bosko! :) Koniecznie weź udział w parkrun:)

   Usuń
 2. Genialna akcja! Oby coraz więcej miast brało przykład.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najfajniejsze jest to, że to prowadzą wolontariusze, więc jak się zbierze grupka zapaleńców, to właściwie nie ma przeszkód, by coś takiego zorganizować...:)

   Usuń
 3. brawo! ;) z kazdym wynikiem bedzie juz coraz lepiej. Szkoda, ze ja nie mam okazji brać udziału w takich biegach. Dodaje ;P

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny blog :) naprawdę.świetny wynik. zapraszam do obserwowania, komentowania :)http://alex-faashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń