piątek, 26 lipca 2013

Nowy początek z Myfitnesspal (i Endomondo)

Jestem tak przepełniona energią, motywacją i nadzieją, że mam ochotę wrzeszczeć!!! Niech wszyscy sąsiedzi usłyszą, że ważę

61,8 kg !!!


O matko, ale jestem szczęśliwa! :) W takich chwilach wydaje mi się, że mogę wszystko i jestem nie do pokonania! :)

Jak mi się udało wyjść z dołka i  zaklętego kręgu podjadania ? Odpowiedź jest jedna:


Znacie? Ja poznałam dopiero 2 dni temu i już się zakochałam: aplikacja na komórkę i strona internetowa, pozwalające zliczać wszystkie kalorie zjedzone w ciągu dnia, a także zliczjąca aktywności fizyczne, ponieważ jest połączona m.in z Endomondo, z którego korzystam chodząc z kijkami i biegając.

Dzięki myfitnesspal wiem ile zjadłam i ile jeszcze mogę. Wiem oczywiście, że kalorie mogę liczyc sobie sama na papierku lub w głowie, ale prawda jest taka, że jak człowiek zobaczy to czarno na białym w systemie, to jakoś to bardziej do niego dociera. Zresztą ja dopiero teraz zaczęłam np. ważyć produkty przed jedzeniem; całe życie liczyłam kalorie baaaaaaardzo na oko  - za bardzo niestety...

Co mi sie jeszcze podoba w w tej aplikacji? To, że to jakby portal społecznościowy: możesz mieć tam znajomych, którzy widzą twój dziennik żywieniowy, suwaczek wagowy i to, ile spaliłaś kalorii; mogą komentować, przesyłać wiadomości itd.

Mam nadzieję, że moja fascynacja myfitnesspal mi nie przejdzie, bo wyjeżdżam dziś na 2 tygodnie na działkę z silnym postanowieniem zrzucenia 1,9 kg i zobaczenia ... piątki z przodu na wadze!!!!!!

Ale by było pięknie... ech... rozmarzyłam się :)

Jeśli któraś z Was jest na myfitnesspal - dajcie znać, to się znajdziemy! :)

9 komentarzy:

 1. Nie słyszałam o tym jeszcze, ale spróbuję przetestować :) ostatnio przestałam ważyć produkty, ale chyba będe musiała do tego wrócić bo zauważam po sobie że jednak "na oko" to nie jest zbyt dobry przelicznik :/
  Gratuluje wagi :) i z pewnością uda Ci się osiągnąć jeszcze te 1,9 kg mniej :) wydaje się nie dużo, ale wiem ile pracy trzeba w to włożyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tym jeszcze, ale wydaje się ciekawą aplikacją. Gratuluję postępów.

  OdpowiedzUsuń
 3. z Endomondo jestem bodajże od początku czerwca i uważam, że to jednak z lepszych przetestowanych przeze mnie aplikacji, więc gorąco polecam, co do myfitnesspal to wydaje się w porządku, niestety (a może) stety nie należę do liczących kalorie, wolę mało, zdrowo bez zbędnej napinki;-)

  gratuluje wagi ;-)

  www.szinakowefit.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, co prawda nie liczę kcal od dawna, ale zawsze czuję się zainteresowana takimi nowinkami :) Dobrze, że ta dziedzina się rozwija.
  Akurat endomondo znam dobrze, korzystam 1,7roku :) i jestem bardzo zadowolona.
  Powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 5. Miłość, kariera i odchudzanie; zapraszam na mojego bloga i sposób dzięki, któremu schudłam http://zdrowe-skuteczne-odchudzanie.blog.pl/ http://track.acaiberry900.pl/product/AcaiBerry-900/?pid=129&uid=4300

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja jednak zostanę przy endomondo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę wagi. Ja po zastoju wagi,który trwał 2 miesiące wybrałam się do dietetyka i nie musze sama liczyć kalorii, choć ważyć porcje jedzenia tak.

  Borykam się z nadwagą po ciąży i to jest naprawdę ciężka walka. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo fajne są takie aplikacje :) przynajmniej coś motywuje do pracy :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja właśnie "uczę się" obsługo fitness pal i chcę połączyć z endomondo. Widać że są połączone ale nie przekazują sobie informacji. Jakaś podpowiedź?

  OdpowiedzUsuń